ייצוג רוכשי דירות מקבלן

רכישת דירה מקבלן הינה עסקה מורכבת המצריכה מומחיות רבה בנושא וידע פרקטי. רבים מהרוכשים נוטים להתבלבל ולחשוב כי שכר הטרחה המשולם על ידם לעורך הדין של הקבלן (שכ"ט בגובה של 0.5% ממחיר הדירה או סך של 5,803 ₪ (כולל מע"מ) – לפי הנמוך מביניהם), כולל גם ייצוג וליווי משפטי מטעמו, אך לא כך הדבר. עורך הדין פועל מטעמו של הקבלן ומחויב לשמור על אינטרסיו בלבד. התשלום שמועבר אליו נועד להבטיח אך ורק את אחריותו לרישום זכויות הבעלות על שם הרוכשים בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) בסיום הבניה. למעשה, לעורך הדין של הקבלן אסור לייצג את הרוכשים והסוגיה אף מוסדרת לרוב בהסכם שבין הקבלן לרוכש ובפסיקות השונות.

כאשר רוכשים דירה מקבלן, הסכם הרכישה מנוסח על ידי עורך הדין מטעמו ובנוי באופן בו סעיפיו מיטבים עם הקבלן ושומרים על זכויותיו. על כן, קיימת חשיבות רבה מצד רוכשי הדירות להתקשר עם עורך-דין מטעמם, אשר ייצג אותם מול הקבלן ועורך-דינו וידאג להגן על זכיותיהם. בין היתר, ידאג עורך הדין לבדוק קיומו של היתר בניה התואם למוצע ולתב"ע, חוסנו הפיננסי של הקבלן, גובה המס שיחול בעסקה (ככל שיחול), הבעלות בקרקע, והחשוב מכל –  הערבויות שיספק הקבלן בגין התשלומים שיועברו אליו ותאימותם לדרישות החוק.

משרדנו מעניק ליווי והדרכה של הרוכשים החל משלב ניהול המשא ומתן אל מול הקבלן, דרך הבדיקות המקיפות והטיפול הכרוך בהסכם, ועד להשלמת העסקה ומסירת הדירה בפועל.

שירותינו בתחום כוללים:

  • בדיקת מסמכי ההסכם לרבות המפרט, הנספחים, היתר הבניה והתב"ע.
  • בחינת תנאי ההסכם וניהול משא ומתן ביחס להוראותיו וסעיפיו מול הקבלן/יזם ומול הגורמים הרלוונטיים, עד גיבוש נספח שינויים.
  • בדיקת הערבויות שיספק הקבלן בגין התשלומים שיועברו אליו ותאימותם לדרישות החוק.
  • ייעוץ מיסוי ראשוני לפני החתימה ודיווח מס רכישה.
  • ליווי אישי במעמד החתימה על הסכם המכר ולכל אורך הדרך עד קבלת המפתח ומסירת הדירה.
  • ליווי בסוגיות מימון כגון לקיחת משכנתה, גרירת משכנתה וכיו"ב.
  • פיקוח על הגשת דיווחים לרשויות המס לאחר החתימה על ההסכם.
  • פיקוח על רישום הדירה בלשכת רישום המקרקעין (טאבו).

אהבתם? שתפו

נשמח לשמוע מכם!

ייעוץ ראשוני ללא עלות

משרד "נאור גלברג עורך דין ושמאי מקרקעין" הינו משרד בוטיק המעניק מעטפת של שירותי שמאות מקרקעין ועריכת דין בתחום הנדל"ן, תחת קורת גג אחת.

המשרד מהווה בית עבור לקוחות פרטיים, יזמים, קבלנים ומשקיעים, המחפשים את המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הנדל"ן

קידום אתרים – STRA