בתים משותפים

ביצוע שיפוץ בבניין, התקנת מעלית, הפעלת מעלית כמעלית שבת, הוספת מרפסות וחדרי ממ"ד, ביצוע עבודות חיזוק בפני רעידות אדמה, רישום מחדש של שטח הנכס לאחר הרחבה ושיפוץ, הסדרת רישום שגוי ועוד; כל אלו, מהווים חלק מן הפעולות אשר נעשות במסגרת "בית משותף" ומצריכות הסדרה, תיקון או רישום של צו הבית המשותף.

על פי חוק המקרקעין, בית משותף הינו מבנה של קבע שיש בו שתי דירות או יותר הרשום בפנקס הבתים המשותפים. דירה בבית משותף היא יחידת רישום נפרדת המהווה נושא נפרד לבעלות, לזכויות ולעסקאות.

רישום הנכס כבית משותף, מסדיר את הזכויות בין הדיירים ומביא לידי תוצאה כי כל דירה בנכס תירשם כתת חלקה משל עצמה עם ההצמדות השונות שהוצמדו לה כגון חניה, מחסן ועוד. מלבד להופעת רישומו של הנכס כתת חלקה, המשמעות של רישום הבית המשותף הינה שהבית נרשם בהתאם לצו רישום שאושר על ידי המפקח על הבתים המשותפים הנמצא בתוך לשכת רישום המקרקעין (טאבו).

בתום כל פעולה המשנה את מצבו הפיזי של הבית המשותף, כגון הרחבת דירת מגורים או הוספת מרפסות, מחסנים ועוד, נדרש לבצע תיקון בית משותף על מנת לשקף את המצב התכנוני והמשפטי החדש.

פעולת התיקון מתבצעת על ידי עורך דין מתחום המקרקעין אשר פונה לבעל מקצוע מוסמך (אדריכל, מהנדס, מודד או הנדסאי) לצורך עריכת תשריט (שרטוט של הנכס במצבו החדש). תשריט זה מתווסף לבקשת התיקון המוגשת למפקח על הבתים המשותפים, יחד עם תקנון, הסכמותיהם של בעלי הדירות ובעלי הזכויות לתיקון זה, ואישורים ממשרדי מיסוי מקרקעין והרשות המקומית בדבר הסכמתם לתיקון.

משרדנו מייצג בהליכי רישום בפני המפקח על הבתים המשותפים ולשכת רישום המקרקעין (טאבו) בכל  הליכי הרישומים הבאים:

  • רישום בית משותף
  • ביטול רישום בית משותף.
  • תיקון צו בית משותף בעקבות בניה חדשה, תמ"א 38 ופינוי בינוי.
  • רישום פרצלציה ורה-פרצלציה (רישומן של תכניות איחוד וחלוקה ורישום ראשון של מקרקעין)
  • פירוק שיתוף בנכסים ובמקרקעין.
  • פירוק ורישום בנייני מגורים הרשומים כחברות “גוש חלקה”,
  • רישום עסקאות מכל הסוגים.
  • רישום חכירות, ביטול חכירות משנה, העלאה בדרגה של חכירה, ביטול אגודות שיתופיות.

אהבתם? שתפו

נשמח לשמוע מכם!

ייעוץ ראשוני ללא עלות

משרד "נאור גלברג עורך דין ושמאי מקרקעין" הינו משרד בוטיק המעניק מעטפת של שירותי שמאות מקרקעין ועריכת דין בתחום הנדל"ן, תחת קורת גג אחת.

המשרד מהווה בית עבור לקוחות פרטיים, יזמים, קבלנים ומשקיעים, המחפשים את המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הנדל"ן

קידום אתרים – STRA