האם לשכור שירותיו של עו"ד בעסקת רכישה מקבלן?

רכישת דירה מקבלן הינה עסקה מורכבת המצריכה מומחיות רבה בנושא וידע פרקטי. רבים מהרוכשים נוטים להתבלבל ולחשוב כי שכר הטרחה המשולם על ידם לעורך הדין של הקבלן (שכ"ט בגובה של 0.5% ממחיר הדירה או סך של 5,803 ₪ (כולל מע"מ) – לפי הנמוך מביניהם), כולל גם ייצוג וליווי משפטי מטעמו, אך לא כך הדבר. עורך הדין הפועל מטעמו של הקבלן מחויב לשמור על אינטרסיו בלבד. התשלום שמועבר אליו נועד להבטיח אך ורק את אחריותו לרישום זכויות הבעלות על שם הרוכשים בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) בסיום הבניה. למעשה, לעורך הדין של הקבלן אסור לייצג את הרוכשים והסוגיה אף מוסדרת לרוב בהסכם שבין הקבלן לרוכש ובפסיקות השונות.

כאשר רוכשים דירה מקבלן, הסכם הרכישה מנוסח על ידי עורך הדין מטעמו ובנוי באופן בו סעיפיו מיטבים עם הקבלן ושומרים על זכויותיו. על כן, קיימת חשיבות רבה מצד רוכשי הדירות להתקשר עם עורך-דין מטעמם, אשר ייצג אותם מול הקבלן ועורך-דינו וידאג להגן על זכיותיהם. בין היתר, ידאג עורך הדין לבדוק קיומו של היתר בניה התואם למוצע ולתב"ע, חוסנו הפיננסי של הקבלן, גובה המס שיחול בעסקה (ככל שיחול), הבעלות בקרקע, והחשוב מכל –  הערבויות שיספק הקבלן בגין התשלומים שיועברו אליו ותאימותם לדרישות החוק.

אהבתם? שתפו

נשמח לשמוע מכם!

ייעוץ ראשוני ללא עלות

משרד "נאור גלברג עורך דין ושמאי מקרקעין" הינו משרד בוטיק המעניק מעטפת של שירותי שמאות מקרקעין ועריכת דין בתחום הנדל"ן, תחת קורת גג אחת.

המשרד מהווה בית עבור לקוחות פרטיים, יזמים, קבלנים ומשקיעים, המחפשים את המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הנדל"ן

קידום אתרים – STRA