עבירות שוחד בביצוע עסקאות נדל"ן

על עבירות שוחד בתחום המקרקעין

עסקאות נדל"ן אלו עסקאות בעלות חשיבות רבה עבור הרבה אנשים, במיוחד כאשר מדובר על רכישת בית שזהו תהליך אותו אדם עובר פעם אחת בחיים ובמקרים בודדים בלבד יותר משלוש פעמים, לכן יש המון מידע אותו נדרש להכירו ולשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין מקצועי שילווה את התהליך בצורה הטובה ביותר.

עבירות שוחד בתחום הנדל"ן

קשה לזהות עבירות שוחד. ללא הוכחות ברורות לעבירה, לא ניתן יהיה להעמיד לדין את האדם ללא הוכחת שוחד ברורה,ברגע שמתבצעות עבירות שוחד אלו המבצעים את העבירה מודעים לה מה שגורם להם להסתיר את הפרטים ככל שניתן. אנשים המבצעים עבירות שוחד לרוב אינם נתפסים או מועמדים לדין בגין עבירתם. כדי לטפל בנושא זה, יצרה המערכת רגולציה מחייבת בתחום הנדל"ן אליה כפופים בעת ביצוע כל עסקת נדל"ן.

שוחד היא עבירה שבה מישהו מציע לתת משהו בעל ערך לאדם אחר על מנת להשפיע על התנהגותו. 

בדרך כלל ישנם שלושה סוגים שונים של עבירות שוחד. הראשון הוא כאשר האדם שקיבל כסף או דבר אחר בעל ערך מסכים לא להעביר עליו דיווח כדין, מה שהופך אותו להצעת הסתרה. אם מישהו מציע לאדם אחר נכס בשווי נמוך במיוחד והאדם השני מקבל את ההצעה, זה ייחשב כמתנה ולא כשוחד מכיוון שלא נערך הסכם מושחת בין שני הצדדים.

כשזה מגיע לרכישת בית, אנשים רבים עשויים להתפתות להציע תשלום מתחת לשולחן על מנת לקבל עסקה טובה יותר. השאלה היא מה הם סוגי עבירות השוחד השונות שעלולות לנבוע מכך?

סוג עבירת השוחד הנפוץ ביותר הוא כאשר מישהו מציע או נותן משהו בתמורה למשהו אחר. זה נע בין מתן מתנות, הצעת הטבות או תשלום עבור שירותים. עבירות אלו בדרך כלל קטנות יותר אך עלולות להיות חמורות בהתאם לערך השוחד ואם העבריין יודע שהם מבצעים פשע.

עבריינים יכולים גם לבצע הפרות חמורות יותר על ידי איום על מישהו שקיבל רכוש או שירות בתמורה לנאמנותו. הם עשויים גם לאיים לפגוע במי שמסרב לתשלום כדי לקבל משהו שהם רוצים מה שגורם לכך שמה שהתחיל בתור עבירות שוחד הפך להיות כולל בתוכו עבירה נוספת של איומים, קבלת דבר מרמה.

כיצד ניתן להגדיר שוחד

ניתן להגדיר שוחד כהצעה, מתנה, תשלום או הבטחה הניתנת למישהו מתוך כוונה להשפיע על החלטותיו.

הצעה, מתנה או תשלום הניתנים על מנת להשפיע על החלטתו או התנהגותו של אדם אינם שוחד אם מדובר ב:

א) ניתן כאות הערכה לשירותים הניתנים;

ב) שנעשו במסגרת עסקה מסחרית.

ג) נתון מתוך אמונה כי יבואו אחריו ביצועי הנמען התואמים את הבטחתו הראשונית.

עבירות שוחד מוגדרות כמעשה של הצעה, נתינה, קבלה או שידול לעידוד כספי או אחר להשפיע על פעולה של גורם ציבור (או מי שעובד בתפקיד רשמי) ולהיות אחראי לתמריץ כזה.

אהבתם? שתפו

נשמח לשמוע מכם!

ייעוץ ראשוני ללא עלות

משרד "נאור גלברג עורך דין ושמאי מקרקעין" הינו משרד בוטיק המעניק מעטפת של שירותי שמאות מקרקעין ועריכת דין בתחום הנדל"ן, תחת קורת גג אחת.

המשרד מהווה בית עבור לקוחות פרטיים, יזמים, קבלנים ומשקיעים, המחפשים את המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הנדל"ן

קידום אתרים – STRA