עורך דין מכירת דירה

עורך דין מכירת דירה

עורך דין בענייני מקרקעין – הערובה שלך לעסקה איכותית

עולם המקרקעין בכלל, ובישראל בפרט, הוא עולם סבוך ורווי תקנות וחוקים. בין התפקידים השונים שניתן למנות, המוטלים על עורך דין מקרקעין (עורך דין מכירת דירה), ניתן למצוא ליווי עסקאות מכר ורכישה של נכסי מקרקעין ובכלל זה ליווי ברכישה או מכירת דירה, ליווי פרויקטי התחדשות עירונית מסוג תמ"א 38, פינוי בינוי ועוד.

אולם, תפקיד אחד עולה ומתגלה כאחד החשובים והשמישים ביותר של עורכי דין בתחום הנדל"ן, והוא בעת ביצוע עסקת מכר דירה.

עורך דין מכירת דירה

מכירת דירה – כנראה העסקה הגדולה בחייכם

לפני שנתחיל לפרוט את תפקידיו של עו"ד מכירת דירה, יש לעמוד על חשיבות העסקה המדוברת. לאור העובדה שמדובר על אחת העסקאות הגדולות שתבצעו במהלך חייכם, אם לא הגדולה שבהם, יש לתת את הדעת לעורך הדין המלווה את העסקה.

עורך דין מכירת דירה – מהם תפקידיו במערכה?

לאחר שביצעתם את תפקידכם ביחס להליך מכירת הדירה, הכולל בדיקת שווי הנכס, הכנת הדירה לקראת המכירה ופרסומה באפיקים השונים, ייקח עורך הדין לידיו את המושכות, ויתחיל בטיפול בכל הנוגע למכירת הדירה.

ככלל, על עורך הדין המלווה מכירת דירה מוטלים מספר תפקידים משמעותיים למדי, אשר נועדו לוודא כי העסקה תהא העסקה המשתלמת, הטובה והבטוחה ביותר עבור המוכרים. אז מהם ההיבטים החשובים ביותר, עליהם צריך לתת עורך דין מכירת דירה את הדעת?

מעמד החתימה והשלבים הקודמים לו

ככלל, מעמד חתימת חוזה המכר הוא שלב די קצר, אולם בטרם לו, ישנה עבודה מרובה. על פי רוב, בין הצדדים יוחלפו טיוטות חוזה רבות, אשר נועדו לגבש הסכם המיטיב עם שני הצדדים.

חלקו של עורך הדין בשלב החלפת טיוטות החוזה הוא קריטי, שכן לזה הכוח להוביל להסכם המיטיב עמכם ושידאג לחסן אתכם מפני בעיות. בין היתר, ניתן למנות על אלו את מועדי התשלומים, פיצוי בגין שיהוי בתשלום, מצב הנכס ונתונים רבי ם נוספים.

ענייני מס – עו"ד מכירת דירה ככלי לחיסכון כלכלי

לצד הרצון לביטוח עצמי בקיום העסקה, עולה רצון לחסוך כסף. לאור העובדה שמדובר על עסקה בהיקפים גדולים למדי, שיעורי המס אותם תשלמו בגין העסקה גבוהים גם הם. משכך, שכירת שירותיו של עורך דין אשר יסייע בהיבטי מס מתגלה כחשוב למדי.

בין היתר, במצב בו אתם מוכרי הדירה, יוכל עורך הדין לדאוג לחיסכון משמעותי בתשלום מס השבח, בין היתר על ידי קיזוז הוצאות שהוצאו בגין מכירת הנכס. מעבר לכך, ככל שבוצע בנכס השבחה הנובעת מקבלת היתר בנייה או שינוי בתב"ע, יוכל עורך הדין לסייע בחיסכון תשלום היטל השבחה, ובמקרים מסוים אף להביא לפטור מלא מתשלומו.

נשמח לשמוע מכם!

ייעוץ ראשוני ללא עלות

משרד "נאור גלברג עורך דין ושמאי מקרקעין" הינו משרד בוטיק המעניק מעטפת מלאה של שירותי  עריכת דין בתחום הנדל"ן והמקרקעין, לרבות ליווי עסקאות רכישה ומכירה של דירות יד שניה ושל דירות קבלן, כולל עסקאות ביו"ש, ליווי דיירים ויזמים בפרויקטים של התחדשות עירונית, ליווי קבוצות רכישה, קרקעות להפשרה, העברה ללא תמורה, מכירת דירה שנתקבלה בירושה, שכירות, רישום בית משותף ועוד

המשרד מהווה בית עבור לקוחות פרטיים, יזמים, קבלנים ומשקיעים, המחפשים את המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הנדל"ן