עורך דין מקרקעין / עורך דין נדלן

עורך דין מקרקעין / עורך דין נדלן

עולם דיני המקרקעין הוא עולם סבוך, הרווי בחוקים, תקנות, וכצפוי, תשלומי מס רבים. אז מהי הסביבה החוקית בה פועל עורך דין מקרקעין, מהם תפקידיו, ואיזה בעל תפקיד נוסף נדרש בעסקאות אלו?

עורך דין מקרקעין - עורך דין נדלן

עולם המקרקעין – חשוב וסבוך

תחום דיני המקרקעין הוא עולם משפטי עשיר, מגוון וסבוך. בין היתר, הנושא המדובר כולל את הוראות החוק הרלוונטיות עבור אחד מהנכסים היקרים לנו ביותר, הוא בית המגורים שלנו.

מעבר לכך, ולאור המיסים השונים הכרוכים בנושא, דוגמת היטל השבחה, מס רכישה ומס שבח, לצד הוראות שונות לגידול ערכו של הנכס, עלינו להכיר את אחד מבעלי התפקידים החשובים ביותר בתחום, הוא עורך דין נדלן.

עורך דין נדלן - הוראות החוק הרלוונטיות

ככלל, ישנם מספר דינים המתגלים כרלוונטיים ביותר בעולמו של עו"ד מקרקעין. ראשית וכצפוי, מתקבע חוק המקרקעין (התשכ"ט – 1969) כחוק החשוב ביותר. חוק זה, לשם הבהרה, מגדיר מהו מקרקעין, וקובע כי כל המצוי מעל, מתחת ועל גבי הקרקע, נחשב לחלק מהמקרקעין.

בנוסף, עולה שורה נוספת של חוקים ותקנות, בהם חוק התכנון והבנייה, חוק המכר דירות  וכן חוק הגנת הדייר, אשר הופכים את עורך דין נדלן לצלע חשובה בכל הליך מקרקעין.

אז מהם תפקידיו של עורך דין מקרקעין?

אמור, במהלך עיסוקו בתחום הנדל"ן, לעורך דין נדל"ן חשיבות רבה. מעבר למתן ייצוג קבוע לבעלי נכסים, לעורך הדין תפקידים רבים ומגוונים, במסגרתם הוא יכול לסייע ללקוחותיו.

לפני הכל – ליווי עסקאות נדל"ן

עורך דין קניית דירה הוא אחד מעמודי התווך של עולם הנדל"ן, זאת על רקע שיעור העסקאות הגובר במדינת ישראל. בין היתר, תפקידו של עורך דין נדל"ן, בייצוג אחד מהצדדים לעסקת המכר, יהא רישום זכויות הרוכש בנכס, העברת תשלומי מס שונים לרשויות וכן בחינת טעויות המצויות בחוזה.

פרויקט תמ"א 38 – כי מי לא רוצה להעלות את ערך נכסיו?

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על פרויקטים מסוג תמ"א 38. פרויקטים אלו, בין אם מדובר על תמ"א 38/1 (בו מבצעים חיזוק מבנה) ובין אם מדובר על תמ"א 38/2 (או בשמו המוכר – פינוי בינוי), מחייבים ליוויו של עורך דין מהתחום.

בין הפעולות אותן יבצע עורך הדין, ניתן למנות ליווי במשא ומתן מול היזם עד לחתימת החוזה, הבטחת בטחונות וערבויות למקרה הצורך, ליווי בתחום המימון והמיסוי ופעולות רבות נוספות.

עו"ד מקרקעין – מומחה לענייני מס בנדל"ן

מעבר להיותו מומחה בפן המשפטי, מתמחה עורך הדין מקרקעין גם בהיבטי המס בעולם הנדל"ן. החל מתשלומי מס רכישה ושבח, כאמור לעיל, דרך ייצוג לקוחות בפני רשויות המס וכלה בניהול מו"מ אל מול וועדות שונות, ניתן לקבוע שעורך דין מקרקעין איכותי, יכול לחסוך תשלומי מס רבים.

בלתי נפרדים – הכירו את שותפו של עורך דין נדלן

לאחר שהבנו את חשיבותו של עורך דין מקרקעין בעולם הנדל"ן, הגיע הזמן להכיר בעל תפקיד נוסף. שמאי מקרקעין, אשר תפקידו הוא קביעת שווי הנכס מושא העסקה, מתגלה כבלתי ניתן להפרדה מכל עסקת מקרקעין, בין אם מכירה, השבחה, ורבות נוספות.

נשמח לשמוע מכם!

ייעוץ ראשוני ללא עלות

משרד "נאור גלברג עורך דין ושמאי מקרקעין" הינו משרד בוטיק המעניק מעטפת של שירותי שמאות מקרקעין ועריכת דין בתחום הנדל"ן, תחת קורת גג אחת.

המשרד מהווה בית עבור לקוחות פרטיים, יזמים, קבלנים ומשקיעים, המחפשים את המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הנדל"ן

קידום אתרים – STRA