עורך דין קניית דירה

עורך דין קניית דירה

קניית דירה היא אחת העסקאות היקרות בחייכם, ומשכך, מוטב שלא להשאיר דברים ליד הגורל. שכירת שירותיו של עורך דין קניית דירה, אשר תחום הקניין הוא תחום המומחיות שלו, יכול לסייע רבות, הן בהיבט החוזי, הן בהיבט הפרוצדורלי, ומעל לכל, יכול למנוע הונאות.

עורך דין קניית דירה

רכישת דירה – מהתשלומים הגדולים בחייכם

בעבור מרבית האנשים בישראל, קניית דירה תהא העסקה בעלת ההיקף הגדול ביותר בה ייקחו חלק. משכך, ישנה חשיבות מרובה להגעה עם בסיס ידע הנוגע לעולם המדובר, דוגמת עולם המשכנתאות, עולם הבנייה ועוד.

אולם, בעוד שני הנושאים לעיל מוסדרים בחקיקה באופן המגן עליכם, הצרכנים, עולה נושא אחד בו ההמלצה העיקרית היא שימוש בשירותיו של מומחה. אז מדוע עורך דין מקרקעין הוא בעל התפקיד החשוב ביותר במערכה?

עו"ד קניית דירה – על רגל אחת

עורך דין קניית דירה, הוא עורך דין המתמחה בדיני המקרקעין הישראליים, מתגלה כאחד מעמודי התווך בעסקאות נדל"ן, ובפרט כאשר מדובר על רוכש הדירה. לצד העובדה שהדין הישראלי רווי בדרישות פרוצדורליות ודרישות הנוגעות למס, ישנם מספר אספקטים בגינם ההמלצה העיקרית היא שימוש בשירותיו של עורך דין, בעת רכישת דירה.

לפני הכל – סטטוס הנכס וזיהוי בעלים

על אף שניתן לבצע את הבדיקות עליהן נדבר באופן עצמאי, רבים שאינם מתורגלים בתחום, אינם מודעים כיצד לבצע את הבדיקות באופן קפדני, או גרוע מכך, אינם מודעים לחשיבותן. טענה זו מתחזקת לאור העובדה שבשנים האחרונות בוצעו עוקצי דירות רבים, אשר במסגרתם אדם מוכר דירה שכלל אינה בבעלותו.

אז מה עושה עורך דין קניית דירה בנדון?

עו"ד קניית דירה יבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לעניין הנכס. מעבר לזיהוי המוכר כבעל הדירה, ייבחן עורך הדין את סטטוס הנכס, לרבות קיומם של שעבודים, עיקולים וכו'. בנוסף, יבדוק עבורכם עורך הדין את אפשרויות פיתוח הנכס העתידיות, לרבות אפשרות לביצוע תמ"א 38, פינוי בינוי או השבחה עצמית של הנכס.

השלב השני – חתימת החוזה

בדומה לכל עסקה, גם עסקת מכר של דירה, במיוחד לאור היקף הכספים הגבוהה שמחליף ידיים, כוללת חתימת חוזה. מעבר לדרישות פרוצדורליות בחוזה, אשר נדרשות בשל תקנות שונות, ישנו צורך בבחינת החוזה בצורה מהותית, זאת לשם עיגון זכויותיכם בצורה הטובה ביותר.

בעזרת שכירת שירותיו של עורך דין קניית דירה, תוכלו לוודא כי החוזה מונע מצבים בהם יוכלו הרוכשים, בתום לב או שלא, לא לקיים את החוזה, לדרוש תשלומים שלא כדין ואף להערים עליכם ולגרום לכם להוצאות כספיות מעבר לנדרש.

עו"ד קניית דירה – מיסוי והליכי בירוקרטיה

מעבר לנושאים לעיל, ולאחר רכישת הדירה וקבלת הזכות הקניינית בה, יש לבצע שומת מס עצמית בגין מס רכישה. ככלל, עורך הדין ישמש כנציג למול רשויות המס, ובמקרים מסוימים, אף יוכל לאתר דרכים לחיסכון בתשלום מס הרכישה.

שמאות מקרקעין – ידע משלים והכרחי

לצד שכירת שירותיו של עורך דין, לא פעם עולה צורך בשכירת שירותים משלימים של שמאי דירות. אלו, אשר עברו הסמכות מרובות ותפקידם להעריך שווי נכסים בצורה אובייקטיבית, יוכלו לחסוך לכם כסף רב, זאת על רקע שומה שיבצעו לנכס אותו אתם מעוניינים לרכוש.

נשמח לשמוע מכם!

ייעוץ ראשוני ללא עלות

משרד "נאור גלברג עורך דין ושמאי מקרקעין" הינו משרד בוטיק המעניק מעטפת מלאה של שירותי  עריכת דין בתחום הנדל"ן והמקרקעין, לרבות ליווי עסקאות רכישה ומכירה של דירות יד שניה ושל דירות קבלן, כולל עסקאות ביו"ש, ליווי דיירים ויזמים בפרויקטים של התחדשות עירונית, ליווי קבוצות רכישה, קרקעות להפשרה, העברה ללא תמורה, מכירת דירה שנתקבלה בירושה, שכירות, רישום בית משותף ועוד

המשרד מהווה בית עבור לקוחות פרטיים, יזמים, קבלנים ומשקיעים, המחפשים את המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הנדל"ן