שירותי עריכת דין

עסקאות נדל"ן מהוות אתגר כלכלי ומשפטי מורכב הכרוך בהתנהלות משולבת בין גופים ממשלתיים, מוניציפליים, בנקאיים וחוקתיים. לכן, חיבור נכון עם עו"ד נדל"ן שיכול להתנהל מול מגוון מצבים בצורה אפקטיבית מהווה יתרון גדול ומספק ביטחון במצבים דינאמיים הנדרשים להחלטות איכותיות.

מה לכלול בהסכם קבוצת רכישה? מה בודקים לפני שקונים? איך שומרים על זכויות בפינוי בינוי? כאשר פרויקט גדול מונח על הכף, גיבוי והכוונה חוקתית עם ידע וניסיון, יכולים לעיתים לעשות את כל ההבדל מול אנשים, קבלנים ויזמים, גופים ממשלתיים, רשויות ועוד.

משרדנו מספק מענה לכל השאלות שעולות בעסקאות נדל"ן ומקרקעין, לרבות ייצוג רוכשים ומוכרים, ירושות, תמ"א 38, פינוי בינוי, קומבינציות, קבוצות רכישה ועוד. במסגרת אחריותנו אנו מלווים בעלי נכסים, קבלנים ויזמים בתהליכים ביורוקרטיים מול הרשויות, פועלים מול גופי מימון ומנהלים מו"מ בין הצדדים. בנוסף, אנו מיצגים את לקוחותינו מול הערכאות השונות במטרה למצות את זכויותיהם ככל שנדרש.

תחומי ההתמחות

עסקאות
במקרקעין

התחדשות
עירונית

ליווי פרויקטים נדל"ניים

קבוצות רכישה

תכנון ובניה

בתים משותפים

מיסוי מקרקעין

עסקאות מקרקעין

ייצוג רוכשי דירות מקבלן בתהליך הרכישה של דירה מקבלן, ראוי לעמוד על המקח ולדרוש יותר גם ברמה המשפטית. במשרדנו מלווים רוכשי דירות במטרה לשפר תנאים מול קבלנים ויזמים, תוך השגת מקסימום בטחונות. מרכיבים מרכזיים בחוזה עלולים להתגלות כרופפים, כמו היתר בניה, מצבו הפיננסי של הקבלן, צפי למסירת המפתח, איכות הביצוע ורמת האחריות, חריגות בניה ועוד.

בקיצור, כיסוי נאות בהסכם מול הקבלן מהווה הגנה חוקית משמעותית שיכולה להתגלות כ"זהב" וזאת, לצערנו לעיתים קרובות מידי. הדבר נכון במיוחד כשמדובר בנכסים "על הנייר" בהם חשוב לוודא שכל מה שמובטח לכם אכן עומד להתממש.

ייצוג בעסקאות מכירה ורכישה – משרדנו מטפל בכל סוגי המכירה והרכישה, תוך שמירה מיטבית על זכויותיהם של לקוחותינו. כל עסקה ייחודית והדגשים בהתאם. דירות יד שנייה נבחנות בכל היבטי הרישום והחוקיות, לצד יכולת בדיקה פיזית של התשתיות ושאר מרכיבי הערך בנכס. במגרשים יש להיבטים התכנוניים ערך רב ולכך יש משמעות עצומה לגבי ערכם. בנכסים מסחריים קיימת רגישות רבה במגוון מאפיינים, אלה יבחנו מבחינת חוקיות, מיסוי ותכנון אזורי, והערך הייחודי שנגזר מכך לרוכש.

העברות ללא תמורה בין בני משפחה/מתנה, אגב גירושין וירושה התנהלות נכונה מול האתגרים הטמונים בהעברות נכסים וכספים ללא תמורה, יכולה לחסור צער, טרדה ואף סכסוכים משפחתיים ולקצר הליכים באופן משמעותי. משרדנו מנהל תהליכים מורכבים אלה ברגישות רבה, תוך שימת דגש על הגינות, שקיפות מלאה, לצד הגנה על זכויותיהם של לקוחותינו.

אנו מאמינים שמהלך כלכלי וחוקי מוצלח של שיתוף פעולה והבנה הדדית יכולים לפתוח פרק חדש, דבר שיכול להוות נחמה רבה גם אם מדובר בנסיבות מצערות.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית מהווה הזדמנות משמעותית עבור דיירים ויזמים, לצד המורכבות הרבה שכרוכה בריבוי מעורבים בעסקה. משרדנו מהווה כתובת עבור יזמים או דיירים המעוניינים בליווי מקיף מעו"ד מקרקעין המוסמך גם כשמאי מקרקעין.

תמ"א 38 פרויקט תמ"א 38, לחיזוק מבנים לצורך עמידה ברעידות אדמה, מהווה הזדמנות משמעותית להשביח נכסים ולשפר את רמת החיים, בתמורה למתן זכויות בניה.

מה הסוד לפרויקט תמ"א מוצלח? אנחנו מאמינים בהגינות ושקיפות לאורך כל הדרך, לצד הסכם מהודק וברור המשקף את ערכה הריאלי של ההשבחה. למשרדנו רקורד מוכח בליווי פרויקטים להצלחה, מתוך בקיאות בחוק, אנושיות ויכולת ניתוח והערכה כלכלית מלאה. יכולת זאת תשמש אתכם גם ברישום השטחים המשותפים, הגג, הסדרת חניות, השגת מימון, ביטוחים, חלופות דיור במקרה הצורך, ביצוע עבודות במקום מאוכלס ועוד.

פינוי בינוי – בבניה חדשה תמורת זכויות לבעלי דירות בפרויקט, כולם מרוויחים. אך איך הופכים את כולם למרוצים? לצערנו זה לא תמיד אפשרי. משרדנו מתמודד בהצלחה מול הבעיות אנושיות, משפטיות, פיננסיות וביורוקרטיות המופיעות ונדרשות לפתרונות מקיפים, תוך עמידה בלוחות זמנים רגישים והסכמים מורכבים. איך? רגישות, נחישות והרבה ניסיון.

בייצוג היזם או הדיירים שנמצאים משני צדי המתרס של העסקה, אנו חותרים לאיזון בין צרכי הדיירים ורצונותיהם לצד רווחיות מידתית של היזם. אנו מלווים את לקוחותינו כבר משלב התכנון ועד לגמר, מול מפקח הבניה ובעלי מקצוע נוספים. כמו כן נטפל בענייני מיסוי, איחוד וחלוקה, פינוי, נזיקין, הוצל"פ ועוד מול הרשויות הרלוונטיות.

ליווי פרויקטים נדל"ניים

ליווי יזמים, קבלנים ומשקיעים עו"ד מקרקעין ונדל"ן שמלווה פרויקט בניה למגורים או מסחר מהווה הכרח חוקי, עם יתרון בכל הקשור להתנהלות מול לקוחות, גופים עסקיים ורשויות. הדבר נכון במיוחד כאשר משלבים עו"ד בעל יכולת פיננסית שמספק תמונה מקיפה המאפשרת התנהלות נבונה באתגרים השונים.

עו"ד מקרקעין מטפל בחוזי מכר מול לקוחות, חוזי שכירות, הסכמים מול ספקים שונים, התנהלות מול רשויות, התמודדות עם סוגיות מיסוי ועוד. בחיים האמתיים לא די בכך ויזמים רבים מעדיפים תמיכה מלאה בידי מישהו שבאמת מבין עניין ופותר בעיות לפני שאלה עולות.

ליווי עסקאות קומבינציה משרדנו מלווה עסקאות קומבינציה עבור בעלי קרקעות, קבלנים, יזמים ומשקיעים. רבים מגלים שיש בידיהם אוצר נדל"ני ומעוניינים לממש את זכותם לבנות מבלי להסתבך בנטילת הלוואות ויזמות בניה. בעסקאות קומבינציה תוכלו לקבל נכסים בנויים תמורת ויתור על הזכויות בקרקע. איך שומרים על זכויות ומחלקים את העוגה נכון? איך לא מסתבכים עם קבלן?

עו"ד מקרקעין אשר מוסמך גם כשמאי מקרקעין יכול להוות יתרון עבור בעלי הקרקע או יזמים, תוך נטרול סיכונים אופייניים ותכנון עסקי שמתאים לכולם. העו"ד יטפל בחוזה בין בעלי הקרקע והקבלן עם כל הבטוחות הנדרשות, כמו כן יפעל לפיצול והעברת הזכויות בקרקע, מיסוי, רישום וכן מתן זכויות בנכסים החדשים.

ליווי קבוצות רכישה

ייזום פרויקט נדל"ן בידי קבוצת רוכשים יכול לחסוך הון רב ולהביא ערך מוסף הכולל התאמת המפרט הטכני לרצונותיהם של חברי הקבוצה ובחירתם מראש. למרות היתרונות הברורים, הרי שמידי פעם מתעוררים כשלים ניהוליים, אנושיים תכנוניים וביצועיים המסכנים את הפרויקט. לכן, ניהול מטרות הקבוצה צריך להיות אפקטיבי ומקיף, תוך נטרול הסיכונים הפוטנציאליים כבר בשלב התכנון.

עו"ד נדל"ן מנוסה בקבוצות רכישה ועם רקע שמאי-כלכלי עשיר מספק גב חזק בהסכם שיתוף, רישום זכויות ונקיטת צעדים מול מפרים. כמו כן, יטפל העו"ד בחוזים מול ספקים, בעלי מקצוע, רשויות, מימון, מיסוי, יעוץ וכן הכוונה פרטנית וכלכלית.

תכנון ובנייה

כחלק מתהליך התכנון של פרויקטים נדל"ניים יש לפעול מול הוועדה לתכנון ובניה הרלוונטית, במטרה לקבל את האישורים הנדרשים לתוכניות שהוצגו. מדובר בעניין רגיש הנדרש לידע וניסיון משפטי, הנדסי ופיננסי ולכן ראוי שיעשה יחד עם עו"ד מקרקעין הבקיא בעניין. הדבר תקף במיוחד כשעולות התנגדויות, טענות לחריגות וכאשר נדרש קידום ושינוי תב"ע, אחודים \ פיצולים וכדומה.

משרדנו מטפל בכל מגוון אתגרי התכנון ובניה בהם נתקלים יזמים, קבלנים, חברות ופרטיים, עם ראייה משפטית, שמאית, מיסויית ופיננסית.

בתים משותפים

בכל אירוע משפטי או תכנוני בו מעורב מספר גדול של בעלי אינטרס, עולה סבירות גבוהה לקונפליקטים ושיבושים. זהו מצב שכיח לגבי מבני מגורים הרשומים בפנקס הבתים המשותפים ומרובי בעלויות. מקומות אלה כפופים לאחריות המפקח על הבתים הרשומים, אליו ניתן לפנות בכל מצב בו נדרשת פסיקה מחייבת.

רישום בית משותף, סכסוכי דיירים, מיזוגים, פיצולים, רישום מקרקעין, מיסוי ועוד שנדרשים להכרעה שיפוטית, ראוי שיטופלו בידי עו"ד מקרקעין מנוסה. משרדנו מציג ידע משפטי מוצק בתחום הכולל הבנה בתכנון ובניה וכן יכולת שמאית והבנה פיננסית. אנו מלווים, מייצגים ומייעצים לבעלי בתים ודירות, לוועדי בתים וחברות ניהול, יזמים וקבלנים, בכל הנדרש. לכן, אנו מטפל בערעורים, ענייני מיסוי וכן התנהלות מול רשויות שונות למיצוי זכויותיהם של לקוחותינו והשגת מטרותיהם כחוק.

מיסוי מקרקעין ומיסוי מוניציפאלי

עומדים לפני פרויקט נדל"ני ומעוניינים לדעת יותר על פטורים ממיסוי? מיסוי מקרקעין ונדל"ן מהווה עניין כבד משקל בשיקולים השונים שעולים כבר בשלב התכנון ובעיקר בעסקאות המערבות התחדשות והשבחה. לכן, חוות דעת של עו"ד מקרקעין מנוסה ובעל רקע כלכלי מוצק יכול להוות יתרון ברור בעניין.

משרדנו מטפל בענייני מיסוי מול כל הגופים והרשויות הרלוונטיות, לרבות גופים מוניציפליים, מנהל מקרקעי ישראל, מס הכנסה, מע"מ, הוצל"פ ועוד. אנו פועלים להשבה ומיצוי זכויותיהם של לקוחותינו באמצעות פניות לגופים הרלוונטיים לרבות ערעורים, ייצוג במטרה לצמצם ולבטל שומות, קנסות והגבלות שונות. לקוחותינו כוללים יזמים, קבלנים, וועדי בתים ואנשים פרטיים המבקשים לבצע פרויקטים מורכבים כמו תמ"א 38, פינוי בינוי, עסקאות קומבינציה והשבחות נוספות.

למידע נוסף על משרד עו"ד מקרקעין שמספק ליווי מקיף, ניתן לצלצל עכשיו למספר 1234567 או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

נשמח לשמוע מכם!

ייעוץ ראשוני ללא עלות

משרד "נאור גלברג עורך דין ושמאי מקרקעין" הינו משרד בוטיק המעניק מעטפת מלאה של שירותי  עריכת דין בתחום הנדל"ן והמקרקעין, לרבות ליווי עסקאות רכישה ומכירה של דירות יד שניה ושל דירות קבלן, כולל עסקאות ביו"ש, ליווי דיירים ויזמים בפרויקטים של התחדשות עירונית, ליווי קבוצות רכישה, קרקעות להפשרה, העברה ללא תמורה, מכירת דירה שנתקבלה בירושה, שכירות, רישום בית משותף ועוד

המשרד מהווה בית עבור לקוחות פרטיים, יזמים, קבלנים ומשקיעים, המחפשים את המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הנדל"ן