שמאות מקרקעין

שמאי מקרקעין / שמאות מקרקעין

עסקאות נדל"ן הן עסקאות בהיקפים גדולים, ייתכן אף הגדולים שתפגשו בחייכם. משכך, מומלץ מאוד להסתייע בבעלי המקצוע הרלוונטיים. להלן כל מה שאתם צריכים לדעת בעניין שמאי מקרקעין ושמאות מקרקעין.

שמאי מקרקעין - שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין – מבוא

שמאות מקרקעין הינה מקצוע אשר עיסוקו הוא הערכת שוויים של נכסי נדל"ן, או בשמם המלא, נכסי דלא ניידי. לקביעת המחיר האמורה, מעבר להשפעתה על מחיר השוק של נכס מסוים, ומשכך, על הכיס של כולנו, יש השפעות רבות נוספות, הנוגעות למחיר העסקה.

עיקר ההשפעה שיש לקביעת המחיר, על ידי שמאי דירות, הינה לעניין המיסים. בין היתר, במעמד עסקת נדל"ן, ישנם שני מיסים אשר על הצדדים לעסקה לשלם, מס שבח, הוא מס שמשלם המוכר, ומס רכישה דירה, אותו משלם הרוכש.

על רגל אחת – אז מה עושה שמאי דירות בעת קביעת המחיר?

ניתן לקבוע כי הדרך לשמאות מקרקעין דורשת התמחות די רחבה, זאת לאור היקף ההשפעה של אלו על חיינו. אז מהן הפעולות אותן מבצע השמאי בפועל, לשם קביעת מחיר הדירה?

השלב הראשון – בדיקת סביבת הנכס

ראשית, שמאות מקרקעין עוסקת בסביבת הנכס. בין היתר, ייבחנו מחירי הדירות בסביבת הנכס, בדגש על נכסים בעלי מאפיינים מקבילים לנכס הנבחן. מעבר לכך, תיבחן סביבת הנכס עצמו, לרבות נגישות תחבורה ציבורית, תשתיות שונות ועוד.

נציין שבכל הנוגע לסביבת הנכס, ייבחנו גם הבניינים הסמוכים ועתיד הפיתוח האזורי, שכן זה בעל השפעה נרחבת על שווי הנכס בעתיד.

שמאי מקרקעין – בחינת הנכס עצמו

בכל הנוגע לבחינת הנכס, ייבחנו שני נושאים עיקריים. ראשית, תבוצע בחינה משפטית לנכס, איתור חריגות בנייה, זכויות בנייה נוספות ועוד.

לאחר שהבנו את חשיבותו של שמאי דירות – בעל התפקיד המשלים

לאחר שהבנו את חשיבותו המוגברת של עולם שמאות המקרקעין, ושמאי הדירות בשבתו כקובע ערכם של נכסים, נכיר עתה בעל תפקיד משלים, שחשיבותו למערכת רכישת דירה אינה ניתנת לשיעור.

עורך דין מקרקעין הוא האדם אשר אחראי על הפן המשפטי של העסקה. ככלל, דואג עורך הדין להיבטי המס והחוזים של המכירה, וכן לענייני הרישום השונים של הקרקע. לאור העובדה שמדובר על האדם שמעגן את זכותכם בנכס, אשר מהווה הנכס החשוב ביותר בחייכם, מומלץ לפנות לעורך דין מקרקעין בטרם רכישת דירה.

נשמח לשמוע מכם!

ייעוץ ראשוני ללא עלות

משרד "נאור גלברג עורך דין ושמאי מקרקעין" הינו משרד בוטיק המעניק מעטפת של שירותי שמאות מקרקעין ועריכת דין בתחום הנדל"ן, תחת קורת גג אחת.

המשרד מהווה בית עבור לקוחות פרטיים, יזמים, קבלנים ומשקיעים, המחפשים את המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הנדל"ן

קידום אתרים – STRA